Gündem

Yeni Trend Akıllı Saat Modelleri

Akıllı saat modelleri tipik olarak, size zamanı dijital biçimde gösteren küçük bir ekrana sahiptir. Bazı modellerde, akıllı telefonunuzdan saat, tarih ve diğer bildirimleri gösteren LCD veya OLED ekran gibi ek özellikler bulunur. Menülerde gezinmek ve seçim yapmak için düğmeli veya dokunmatik ekranlı bazı akıllı saatler de göreceksiniz.

Bazı akıllı saat modelleri, yürüyüş veya yüzme gibi açık hava etkinlikleri sırasında konumunuzu takip edebilmeniz için GPS izleme özellikleriyle donatılmıştır. Diğer modellerde, nabzınızı gün boyunca düzenli aralıklarla ölçen kalp atış hızı sensörleri bulunur. Bazıları, gün boyunca atılan adımları ve egzersiz seansları sırasında yakılan kalorileri ölçmek için ivmeölçer gibi diğer biyometrik sensörleri içerir.

Yeni Trend Giyilebilir Teknoloji

Giyilebilir teknoloji, bileklikler, akıllı saatler ve gözlükler gibi vücuda takılan geniş bir cihaz kategorisidir. Bu cihazlar, basit spor takip cihazlarından ödemeler için kullanılabilecek saatlere ve hatta sanal gerçeklik kulaklıklarına kadar çeşitlilik gösterir. Giyilebilir teknoloji, insanlara günlük yaşamlarında yardımcı olabilecek birçok uygulama ile büyüyen bir pazardır.

Giyilebilir teknoloji cihazları, fiziksel aktiviteyi ölçmek ve analiz için mobil uygulamalara veya bilgisayarlara veri göndermek için sensörler kullanır. Buradaki amaç, her gün atılan adımları ve antrenmanlar sırasında kat edilen mesafeyi izleyerek insanları daha aktif olmaya ve sağlıklarını iyileştirmeye teşvik etmektir. Giyilebilir teknolojiler arasında iddialı bir konumda yer alan Bluetooth kulaklıklar kablosuzdur ve akıllı telefonunuza veya tabletinize bağlanma özelliğine sahiptir.

Bluetooth Kulaklık Modelleri Nasıldır?

Bluetooth kulaklık modelleri; müzik dinlemenize, aramaları yanıtlamanıza ve arkadaşlarınız veya aile üyelerinizle eller serbest görüşme yapmanıza olanak tanırlar. Bluetooth kulaklıklarla ilgili en iyi şey, kablosuz olmaları ve herhangi bir kablo gerektirmemeleridir.

Bluetooth kulaklıklar çeşitli tasarımlara sahiptir. Ancak en yaygın tür kulak çevresi kulaklıklardır. Bunlar genellikle plastik veya metalden yapılır ve kulak kaplarında köpük dolgu bulunur. İyi ses kalitesi sunarlar, ancak kulaklıklar veya kulak içi monitörler gibi diğer kulaklık türleri kadar gürültü yalıtımı sağlamazlar.

Farklın tasarım özellikleriyle dikkatleri üzerine çeken Bluetooth kulaklık modeli olarak karşımıza kulak üstü kulaklıklar çıkar. Bunlar kulak üstü modellere benzer. Ancak kulaklarınızın çevresine değil, üstüne otururlar. Kulak üstü kulaklıklardan biraz daha taşınabilirler çünkü daha büyük muadillerinden daha küçük ve daha hafifler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Instagram takipçi satın al Tiktok takipçi satın al instagram beğeni hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri