Genel

Boşanma Davaları Çeşitleri

Evlilik sonrasında herhangi bir nedene bağlı şekilde boşanmak isteyen eşler, bunun için aile mahkemesine başvurarak boşanma kararları aldıklarını bildirmeleri gereklidir. Boşanma sebepleri hakkında dilekçe hazırlarken, burada açılacak olan dava hakkında delil bildirimi ve sürelere uyma süreçleri oldukça önemlidir. Bununla beraber davalı olan kişinin cevabına cevap ve delillere yönelik mahkeme aydınlatma gibi pek çok yükümlülükleri de bulunur. Vatandaşların bu süreçleri takip etmesi zor olacağı için boşanma avukatı burada devreye girmekte ve sizlere en iyi şekilde hizmet vermektedir. 

Boşanma davalarının aşamalarında hem dilekçe süreçleri uzun hem de davalarınızda size vekillik edecek bir avukat ile beraber destek almanız, tüm koşturmacaların da üzerinizden kalkmasını sağlar. Günümüzde dava çeşitleri olarak anlaşmalı, çekişmeli boşanma davaları çeşitleri vardır. Bu davalarda en uzun süren genelde çekişmeli boşanma davaları olup burada taraflardan birisi, boşanma isteği olmadığından dava uzamaktadır. En iyi boşanma avukatı sayesinde kendi haklarınızı bilir ve buna göre destek alabilirsiniz.

Davalarda kadınların haklarını en iyi şekilde korumaları konusunda doğru bir avukat seçimi her zaman önemli olacaktır. Ankara boşanma avukatı konusunda internet ile beraber araştırmalarınızı en iyi şekilde yapmanız halinde sizlerde Baran Delil Avukatlık Bürosuna ulaşabileceksiniz. Bu alanda uzman faaliyet alanlarındaki avukatlarıyla beraber sizlere istenen ölçüde destek sunulabilir olacağını da unutmayın. Bununla ilgili telefondan iletişime geçebilir ve her zaman bilgi, destek alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.