Eğitim

Bakü Devlet Üniversitesi Ücretleri

Bakü Devlet Üniversitesi Ücretleri

1919 yılında Azerbaycan parlamentosunun aldığı bir karar İle Bakü Devlet Üniversitesikurulmuştur. Başkent Bakü sınırları içerisinde yer alan üniversiteden geçmişten günümüze kadar pek çok bili adamı ve devlet adamı mezun olmuştur.

Üniversite oldukça köklü bir geçmişe sahiptir. son derece kaliteli eğitmin verildiği üniversitede, öğrencilere oldukça geniş imkanlar sunulmaktadır. Eğitim dilnin Azerice, Rusça ve İngilizce olduğu üniversitede başvuru esnasında dil yeterlilik belgesi istenmektedir. Aksi durumda bir yıl hazırlık okunması ve dil becerilerinin geliştirilmesi zorunludur.

Hazırlık döneminde hangi dil eğitiminin alınacağına öğrenci karar vermektedir. Bu karar son derece önemlidir. Zira sonrasında seçilen eğitim dili değiştirilememektedir.

Yurtdışında üniversite okumak isteyen gençler ekonomik olması, uluslararası statüde eğitim vermesi ve son derece iyi imkanlar suınması nedeni ile Bakü Devlet Üniversitesini tercik etmektedir.

Bakü Devlet Üniversitesi ücretleri seçilen bölüme göre değişiklik gösterebilmektedir. Euro star yurt dışı eğitim danışmanlığı üniversite hakkında ve eğitim ücretleri hakkında ayrıntılı olarak öğrencilere ve ailelerine bilgilendirmede bulunmaktadır.

Bakü Devlet Üniversitesi’ne Giriş Sınavsız Mı?

Bakü Devlet Üniversitesibaşvurularında herhangi bir sınav şartı aranmamaktadır. Türkiye’den başvuru yapan öğrenciler için, üniversiteye giriş sınavından 180 ve üzeri almaları ya da lise diploma puanının 65 ve üzeri olması şartı bulunmaktadır. Ayrıca üniversiteye giriş için uzaktan bağlantı yolu ile yapılan mülakattan da başarılı olunması gerekmektedir.

Bakü Devlet Üniversitesi Ücretleri.

Bakü Devlet Üniversitesi ücretleri, Azerbaycan’ın diğer üniversitelerinde olduğu gibi oldukça ekonomiktir. Azerbaycan genelinde yer alan üniversitelerde eğitim ücreti yıllık 600 dolar ile 5000 dolar arasında değişiklik döstermektedir. Bakü devlet üniversitesinde ise bu durum yıllık 1500 dolar ile 3000 dolar arasında değişkenlik göstermektedir. Ücretler seçilen bölümlere göre değişiklik göstermektedir.

Bakü Devlet Üniversitesi ücretleri yılda iki taksit olarak da tahsil edilebilmektedir. Euro star yurt dışı eğitim danışmanlığı firması ve internet sitesi öğrencileri ücretler ve imkanlar noktasında bilgilendirmekte ve gerekli desteği sağlamaktadır.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Katip Mustafa Çelebi Mahallesi İstiklal Caddesi No: 49/5 (Mavi Han) Taksim – Beyoğlu / İstanbul Tel: 0(212) 244 66 00

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Instagram takipçi satın al Tiktok takipçi satın al instagram beğeni hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri